GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Tallrikar 7764273
*
nr 776 4273
Tallrikar
4+ 4 st, Gefle, Tre blommor, Percy
Kondition: slitage
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2012
kl 19:26:48
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle percy svensk keramik svenska keramiker tallrikar tre blommor
-
5075 Assietter
14st. Diameter: 16cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17
-
5257 Matservis
ca 55 delar, Rörstrand, Desiré
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55
-
5274 Matservisdelar
16 delar, Swedish Grace, Louise Adelborg (1885-197..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06
-
5073 Matservisdelar
ca 20 delar
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:34
-
5036 Matservisdelar
ca 50 delar, Johnssons bros, flytande blått, England
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:46
*
Tallrikar
Kondition: slitage
nr 776 4273
Tallrikar
4+ 4 st, Gefle, Tre blommor, Percy
Kondition: slitage
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2012 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle percy svensk keramik svenska keramiker tallrikar tre blommor
-
5075 Assietter
14st. Diameter: 16cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09 -
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17 -
5257 Matservis
ca 55 delar, Rörstrand, Desiré
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55
-
5274 Matservisdelar
16 delar, Swedish Grace, Louise Adelborg (1885-197..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06 -
5073 Matservisdelar
ca 20 delar
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:34 -
5036 Matservisdelar
ca 50 delar, Johnssons bros, flytande blått, England
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:46